Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЇВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОБГОВОРЮВАЛИ ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ МИКОЛАЇВЩИНИ

У МИКОЛАЇВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОБГОВОРЮВАЛИ ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ МИКОЛАЇВЩИНИ
ekonomist1.jpg (184.11 Kb)[
16 вересня 2010 року в Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулося засідання за «круглим столом» „Економічний потенціал Миколаївщини”, участь у якому взяли викладачі та студенти вищих учбових закладів м. Миколаєва, представники підприємств, органів місцевої влади, громадських організацій, бібліотечні фахівці, журналісти.

Зустріч за «круглим столом» стала майданчиком для обговорення нових можливостей Миколаївщини, які відкриваються у зв’язку з поступом України до європейської інтеграції. Як стати повноправним членом спільноти європейських держав, як не перетворитися на сировинний придаток до розвинених держав Європи та отримати нові можливості для реалізації економічного потенціалу краю – це стало темою для обговорення за «круглим столом».
ekonomist7.jpg (192.42 Kb)

Дискусія стосувалася проблемних питань розвитку регіону, зокрема - перспективних галузей промисловості Миколаївщини, реалій та перспектив суднобудування, стану сільськогосподарського виробництва, розвитку туризму, впровадження інноваційних технологій.
Загалом стан економіки Миколаївщини розкрила Олена Ляховець (декан економічного факультету ЧДУ ім. П. Могили), а Людмила Руденко-Кардаш (директор Миколаївського фонду ЛАСКА «Сприяння економічним і соціальним реформам») розповіла про аспекти реформування деяких галузей господарства. Також про те, як впроваджуються інноваційні технології на Миколаївщині проінформував Олександр Діордієв (директор консалтингової компанії „СЛС”).

Свою позицію щодо розвитку галузі суднобудування висловив Леонід Шифрин (керівник групи конструкторсько-технологічного підрозділу Суднобудівного заводу ім. 61 комунара). Для Миколаївщини і до сьогодні суднобудування залишається однією з важливих галузей. За словами Леоніда Борисовича, слід повернутися до суднобудування обличчям, відновити суднобудівні заводи та залучити кваліфікованих фахівців, зацікавити та мотивувати людей. При нормальному розвитку суднобудівна галузь стане основою усіх надходжень до бюджету міста.
Про особливості стану сільськогосподарського виробництва розповіла Валентина Коржевич (економіст відділу економічного аналізу та планування ТОВ СП „НІБУЛОН”). На прикладі НІБУЛОНА добре проглядається позиція грамотного підходу до аналізу ринку, контролю та моніторингу ситуації на заводі, завдяки чому підприємство навіть під час кризи продовжувало нарощувати потужності, реалізовувати нові проекти, підтримувати інфраструктуру: школи, дитсадки тощо. Вона підкреслила, що «Для ефективної роботи підприємства необхідні гарні фахівці-управлінці, адже не може бути такого, що один будується та розвивається, а інший бідкається, що все погано». Валентина Коржевич, як фахівець з економічного аналізу, наводила приклади проблемних питань у сільському господарстві, які вимагають підтримки з боку влади, розповіла про те, як важко вижити дрібному товаровиробнику. Вона звернулася до студентів: «Майбутнє за молоддю, і дуже добре, що вона вивчає економіку, адже якою ви її побудуєте – такою вона і буде».
Про стан туристичної галузі Миколаївщини розповів Руслан Волчецький (завідувач сектором туризму управління з питань зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, європейської інтеграції, туризму і курортів Миколаївської облдержадміністрації). Усі присутні погодилися, що туризм - це галузь, яку треба розвивати, особливо на перспективу «Євро-2012», а саме - покращувати інфраструктуру туристичних об’єктів, створювати умови для розвитку «зеленого туризму».
В обговоренні приймали участь магістри інженерно-економічного факультету Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, які надали дані з економічного аналізу кризової ситуації 2008-2009 рр. За наведеними статистичними показниками економічні тенденції на Миколаївщині в період кризи, як не дивно, є позитивними. Особливістю «круглого столу» стала дискусія учасників навколо теоретичних даних та реального економічного стану області у цілому та окремих підприємств зокрема, які підтверджувалися фактами. Долучилися до обговорення і представники обласної громадської організації «Знання, безпека, благополуччя».
Підвели підсумки дискусії Інна Дибач (заступник декана Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова) та Олексій Мірошниченко (директор МФ Європейського університету). На питання «Які галузі слід розвивати на Миколаївщині» учасники «круглого столу» дійшли згоди, що це: суднобудування, сільське господарство, машинобудування та туризм. З усього сказаного було сформовано висновок - економічний потенціал у Миколаївщини є, але розкрити його зможуть лише зацікавлені управлінці на підприємствах, які використовуватимуть науковий підхід та створюватимуть гідні умови праці.

Більше фото дивіться тут http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.html
Розділ: Новини Переглядів: 842 | Розміщено: 27 вересня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :