Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЇВСЬККОМУ ЦЕНТРІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОБГОВОРЮВАЛИ ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБИСТОСТІ

У МИКОЛАЇВСЬККОМУ ЦЕНТРІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОБГОВОРЮВАЛИ ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБИСТОСТІ
p7014265_1.jpg (158.83 Kb)

Більше фото за лінком:
http://www.up.mk.ua/imagesvyp/Cin-orient/index.html

01 липня 2010 року в Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбувся круглий стіл „Ціннісні орієнтири розвитку держави та особистост”.

Метою зустрічі за „круглим столом” організатори ставили надання можливості для обговорення гострих питань в суспільстві, вирішення яких наблизизило б Україну до впровадження європейських цінностей та стандартів в життя країни, звернути ще раз увагу на те, що пріорітетом розвитку держави повинна бути людина з її правами на життя, здоров’я, гідність та безпеку.

Для обговорення за «круглим столом» були запропоновані питання:
• гендерної рівності,
• толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, безпритульних та інших соціально вразливих груп.
На захід були запрошені представники державних місцевих установ, до функцій та обов’язків яких входить вирішення вказаних питань, представникики громадських організацій, ЗМІ.
Розпочинаючи засідання, консультант ЦЄІ Моісеєва Наталія наголосила, що дуже часто батьки не знають інших методів виховання дитини, як тілесне покарання, тому насилля в українських сім’ях стало дуже поширеним явищем.
Л.Ю. Руденко-Кардаш, директор Миколаївського міського фонду ЛАСКА «Сприяння економічним і соціальним реформам» розповіла про методику 3Р -інструмент гендерного інтегрування для місцевої влади. Вона також сказала, що відсутність врахування гендерного питання дуже часто викликає перекоси при прийнятті рішень державними установами. Ми різні – чоловіки та жінки, - але це не повинно ставати причиною для проблем. «Наше зібрання - черговий приклад гендерної нерівності, жінки там, де на низькому рівні намагаються вирішити соціальні питання, на тих рівнях, де йде розподіл ресурсів, там жінок немає. В нашій країні чим вище рівень державної установи, тим менше серед чиновників жінок Необхідно, щоб кожна людина мала рівні права на розвиток своїх здібностей, на самореалізацію». «Всім державним установам при плануванні своєї діяльності необхідно завжди враховувати гендерне питання» - сказала Л. Руденко-Кардаш.
Продовжуючи тему, директор гендерної програми ПРООН в м. Миколаєві Любарська О. М. додала інформацію про тривалість життя в європейських країнах, таких, як Швеція, де вона для жінок складає 89 р., а для чоловіків – 83 р., зумовлені рівнем життя та активною старістю. „Гендерним аналізом країни Європи займаються вже багато десітиріч, без цього не обходиться ні одне рішення, але й фінансові можливості в країнах Європи для цього інші. Зараз в Європі поширюється тенденція шляхом цілого пакету стимулювання залучення чоловіків до виховання дітей, починаючи з дітячих садків”.
Левчишина Т,П. – спеціаліст відділу методичного забезпечення Миколаївського обласного центру служб для сім’ї, дітей та молоді – розповіла, що в сім’ях зараз існує як фізичне, так і психологічне насилля, „При роботі з подібними випадками ми намагаємось зберегти сім’ю, але також ми працюємо над створенням приймальних сімей”.
Парахонько І.Л. – президент Миколаївської асоціації ВІЛ-інфікованих людей, їх близьких та членів їх сімей „Час життя” наголосила, що наркоманія – це не явище, але хвороба. Вона також висловила думку, що як мати виховує свою дитину, те вона й отримує, вона також вважає, що слід вважати групою ризику тих дітей, які виховуються бабусями. Л.Ю. Руденко-Кардаш, в свою чергу, висловила думку про необхідність не тільки створення комфортних умов для людей, залежних від наркотиків, але намагатись зробити все можливе для запобігання розповсюдженню цього явища, точніше хвороби, і результатом діяльності

організацій, які опікуються такими питаннями має стати не тільки кількість розданих шприців та презервативів, але й кількість не потрапляння в групи цільової аудиторії таких організацій.

Серед присутніх за круглим столом були також волонтери проекту „Діти вулиць” – Євсюк Яна та Єлесіна Ольга. Вони розповіли про те, як пізно ввечері та вночі вони вишукували безпритульних дітей та відслідковували місця іх зібрань для можливості надання ім допомоги. Як виявилось, таких дітей в Миколаєві налічується 207 осіб і 17 місць іх перебування. Всі ці діти потребують соціальної допомоги та підготовки до життя в суспільстві. Зараз іх буде обслуговувати соціальний патруль – спеціальна машина з їжею та спеціальними пакунками для особистої гігієни.
Як розповіла М.О. Лагодна-Елерт, дуже важко дітей вулиць ідентифікувати. Кожна державна установа, не бажаючи брати на себе додаткового клопоту, передає таких дітей одна одній, а сама дитина тим часом не від кого не отримує допомогу.
Донченко О.В. – заступник начальника Головного управліыння юстиції у Миколаївській області, начальник відділу реєстрації актів цивільного стану сказала що, на жаль, до ризику потрапити до дітей вулиць, стати членом групи цільової аудиторії асоціації „Час життя” стають діти не тільки із неблагополучних сімей, але й із так званих благополучних, але де батьки працюють для заробляння грошей. Діти після школи потрапляють на вулиці, де тепер класні часи, які проводились колись, де кружки творчості для молоді?. Всі ці питання ми маємо вирішувати на місцевому рівні.
Ярошенко В.М. – викладач політичної етики кафедри політології ЧДУ ім. П. Могили наголосила, що громадскість повинна разом організовано не тільки обговорювати поставлені за круглим столом питання, але й вимагати іх вирішення. Потрібно розвивати освіту, культуру, духовність, А всім присутнім побажали мужності і послідовності.

За круглим столом присутні погодилися, що при вирішенні гендерних питань, ганебних явищ в суспільстві в першу чергу потрібно ставити людину – її життя, здоров’я, її інтереси. Насилля в сім’ї - це не тільки наслідок виховання в сім’ї, але й наслідок процесів в суспільстві в цілому і не може бути внутрисімейного насилля, воно не є суто внутрішньою справою, кожна людина має бути захищеною. Навіть якщо дитина добре виховується в сім’ї, в суспільстві вона стикається із реальністю. Держава повинна дбати про безпеку своїх громадян, але, в першу чергу, моральність має бути присутня в людях, які керують країною та іншими людьми, а тому і обирати лідерів потрібно за такими критеріями.

Додаткову інформацію про захід можна отримати:
Моісеєва Наталія: (0512) 37-34-92, eurocentre_mk@ukr.net
Голубєва Тетяна: (0512) 36-08-08, holtatal@yandex.ru
Розділ: Новини Переглядів: 879 | Розміщено: 2 липня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :