Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЄВІ за „круглим столом” розмірковивали над прикладами членства країн Балтії в ЄС та його вплив на процеси в цих країнах

У МИКОЛАЄВІ за „круглим столом” розмірковивали над прикладами членства країн Балтії в ЄС та його вплив на процеси в цих країнах
p9228114.jpg (104.47 Kb)

22 вересня 2011 року в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулося засідання за „круглим столом” на тему:
„Вплив вступу країн, колишніх республік СРСР (Балтії), до ЄС на економічний та соціальний розвиток на регіональному рівні”.

Метою зустрічі її організатори ставили обговорення плюсів та мінусів, які отримали країни Балтії (на прикладі 1-2 країн) в своєму розвитку, інтегрувавшись до ЄС та надання рекомендацій або, навіть, прогнозів для України для уникнення негативних явищ та набуття позитивного досвіду.

Більше фото тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Latviya/index.html?kod=165 p9228103.jpg (109.63 Kb)
На заході в якості експертів були присутні:
• Ярошенко Віра Миколаївна, кандидат політичних наук, доцент Чорноморського державного університету (ЧДУ) імені Петра Могили;
• Палагнюк Юліана Вікторівна - кандидат політичних наук, докторант кафедри державної політики та менеджменту ЧДУ імені Петра Могили;
• Міхель Дмитро Олегович - аспірант кафедри державної політики та менеджменту Інституту державного управління, заступник директора Навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України ЧДУ імені Петра Могили.
• Шубіна Оксана Володимирівна -– полковник міліції, старший інспектор Групи зв’язків з громадськістю ММУ УМВС:
• Пархоменко Маргарита Петрівна – директор благодійного фонду „Любисток” – запобігання торгівлі людьми.
На заході були присутні студенти ЧДУ імені Петра Могили та Миколаївського міжрегіонального
інституту розвитку людини університету "Україна".

Для прикладу присутнім було запропоновано уривки із Інтернет–роліка на тему можливостей, які
відкрилися для Латвії після вступу до ЄС.

Палагнюк Ю.В. в своїй доповіді на тему:
„Особливості розвитку країн Балтії в умовах світової економічної кризи” – підкреслила, що чим більше країни інтегровані до єдиного простору, тим більше взаємозалежним стає ринок, і тим більший вплив світової кризи на такі країни.
Д. Міхель зробив промову на тему: „Литва – демократична країна західного зразка”. Він наголосив: „Після вступу до ЄС було створено багато компаній, головним чином філіалів західних промислових груп, що організовують бізнес виключно на економічних відносинах із Заходом... Взагалі прибалти широко використовують трвнзитні можливості... Прибалтійський малий та середній бізнес при входженні до ЄС зазнав певних труднощів в умовах жорстокої конкуренції”.

Стосовно прикладу такої країни, як Латвія, то на основі матеріалів з інтернету. Голубєва Т.В. – координатор проектів ЦЄІ – звернула увагу присутніх на те. що перед вступом до ЄС країна має мати свою програму, аби відстоювати саме власні національні інтереси та вміти використати надані можливості від ЄС на 100%, як це сталося у Польші, а не на 40%, як в Латвії, внаслідок нераціонального використанння наданої від ЄС допомоги.

По питанню безпеки виступила Шубіна О.В.. Вона звернулася до присутньої молоді із застереженнями щодо майбутнього „Євро-2012”, що має стати випробовування для України. Вона сказала: „В Україні буде багато іноземних гостей, переважно людей довірливих, тому є очікування, що саме іноземці стануть жертвами шахрайства, яке розквітає в Україні. Що стосується Миколаївщини, то ми сподіватимемось на відносно спокійну обстановку”.

За „круглим столом” також було піднято питання загрози торгівлі людьми в умовах відкритих кордонів, на що Пархоменко М.П. розповіла про боротьбу із цим ганебним явищем. А консультант ЦЄІ Моісеєва Н,В, навела цитату із статті „В погоне за райской жизнью” кореспондента газети „Южная правда” Л. Фуги, яка також була присутня за „круглим столом”.

Ось що казала молодь на заході: „Ми хочемо бачити приклад дорослих, як треба любити та поважати
свою країну, нам не вистачає самосвідомості.” та „Якщо Україна не буде прагнути до Євросоюзу, то
саме Росія буде мати величезний вплив на Україну”.

В дискусії приймали участь : Захарченко О.О. – викладач кафедри історії, директор Центру європейської
інформації Миколаївського Національного університету ім. В.О. Сухомлинського, Ярошенко В. М.,
Палагнюк Ю.В. Зокрема Ярошенко В.М. скзала: „Украні потрібно зараз бути мудрою, обережною, вміти зберігати свої цінності”.

Більше фото тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Latviya/index.html?kod=165
Розділ: Новини Переглядів: 1142 | Розміщено: 23 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :