Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЄВІ в рамках Європейського тижня громадськість отримала інформацію про Угоди про асоціацію в практиці ЄС

У МИКОЛАЄВІ в рамках Європейського тижня громадськість отримала інформацію про Угоди про асоціацію в практиці ЄС
pc158616.jpg (69.05 Kb)

15 грудня 2011 року в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася відеозустріч з експертом з європейської інтеграції на тему: „Україна – ЄС: кроки назустріч”.

Метою заходу його організатори ставили аби відбулася зустріч аудиторії з фахівцями європейської інтеграції, тим більше, що тема заходу є дуже актуальною для України в поточний момент. Адже на 19 грудня заплановано Самміт Україна – ЄС.

На заході в якості експерта виступила Любов Акуленко – Голова Секретаріату Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Під час відеозустрічі були затронуті питання :
1) Угоди про асоціацію в практиці ЄС (приклад України)
2) Що означає європеїзація для України (питання інституційної координації, регулювання енергетичної політики та авіаційної, захисту довкілля , освіти).

Більше фото дивіться тут
http://platforma.mk.ua/imagesvyp/1512-Video-LA/index.html?kod=392 pc158608.jpg (90.15 Kb)

Ось що, в тезисній формі, вона сказала:
Чому до ЄС прагнуть країни, адже їх туди ніхто не тягне, але вони самі стоять в черзі до вступу? Бо там є стандарти, такі, як верховенство права, права людини, в тому числі права споживачів, які захищені стандартами якості продукції.

Стандарти ЄС – це, ніби, рейки, ставши на які, Україна вже не зможе зійти.
Для кожної країни ЄС заключає різні угоди, в залежності від розвиненості країни, від тих умов, які є в той чи іншій країні, тобто, угоди для африканських країн відрізняються від угод з балканськими країнами. Так само для України ця угода буде індивідуальною.

По-перше, має відбутись парафування Угоди – це коли сторони після узгодження деталей угоди ставлять свої підписи, після чого в угоді нічого не змінюється. Найважчим є етап імплеиентації угоди.
Щодо створення зони вільної торгівлі, то тут переговори були завершені в жовтні.
А що може дати Україні угода про Асоціацію?
1. Для споживачів – більше якісних товарів;
2. Для виробників- ширший ринок збуту своєї продукції;
3. Для держави – більша інвестиційна привабливість.

Зараз інвестори ні в якому разі не бажають вкладати кошти в Україні – тут корупція, откати у 60 %; новий податковий кодекс.
Які негативні наслідки можуть бути після підписання Угоди – деякі виробники зовсім зможуть зникнути з економіки.

На практиці, що означає інтегруватись до Європи? Ось приклад з енергетики: Словаччина живе за правилами ЄС – вона має одну ціну на газ, ми живемо не за правилами ЄС- ми маємо – іншу ціну на газ. Жити за правилами ЄС- це означає мати зрозумілі тарифи в першу чергу, на енергоносії.

Що стосується такої сфери, як авіперевезення, то для громадня такі послуги не доступні, бо в Україні існує монополія. Якщо ж жити за правилами ЄС, то польоти стануть і більш доступними і більш безпечними.

Тепер про довкілля: 7 % земель України зайнято під сміттєзвалища, 57 % - псує ерозія, знижується родючість землі. Україна, яка завжди славилася своїми черноземами, може стикнутись із продовольчою проблемою. У сфері захисту довкілля, переробки відходів скоро мають з”явитися нові робочі місця, бо ця сфера є дуже актуальною.

Про освітню сферу – зараз в Європі робиться все, аби освіта не була відірвана від ринку праці, освіта дуже пов”язана з роботодавцями. Наступний тезіс стосовно освіти – освіта впродовж всього життя.

На питання від аудиторії:
„Як будуть співіснувати різні бізнес інтереси в Україні – українські, російські, європейські?”, експерт Л. Акуленко відповіла, що український, російський бізнес не грають за прозорими правилами, а мають бути стандарти, конкуренція, якість, де перемагає кращий і сильніший, а у нас завжди перемагає сила. Для економіки мають бути створені перехідні періоди, етапи, в той час, як відсутність реформ, стагнація приведуть ще до гіршого стану.

„Чому Європа штовхає нас у свої рамки?” – відповідь:
Ніхто нас нікуди не штовхає і не тягне, це внутрішня справа України, за якими правилами жити і які стандарти застосовувати. Не хочете жити, як цивілізований світ - будь ласка, не потрібно нічого міняти, але зараз ЄС проводить переговори із 15-ма країнами, і Україні, може статись, не буде місця в цій черзі. Але ми самі повинні виробляти якісні продукти, домагатись якості життя у всіх сферах.

„В Радянському Союзі були гонка озброєння, та вугілля нагора, в той час, як в Європі людина, її життя та права цінувались понад усе. Що відбуватиметься в Україні зараз?”
Зараз у нас малий та середній бізнес зовсім може бути витіснений, в той час, як великий великою мірою переправляє свої гроші на Кіпр. У нас завжди перемагає сильніший, в той час, як має сильніший і кращий, Так, в Європі дуже цінується людське життя, тут зброя заборонена. Для прикладу у США, в деяких штатах – зброю зможе придбати будь-хто.

„Чому Туреччина досі не стала членом ЄС?” – відповідь:
Насправді, торгівельні відносини Туреччина – ЄС є дуже розвиненими, але повністю інтегрувати мусульманську країну до європейської спільноти є дуже важкою справою.

„Чи не відтіснить економічна криза Україну від ЄС?” – відповідь:
Економічна криза, більшою мірою, торкнулась єврозони, тому це явище не надто має вплинути на відносини з Україною.

„Чи хтось в ЄС слідкує за дитриманням стандартів в Україні?” - відповідь:
До цього часу ЄС надавала Україні фінансову допомогу, зараз він буде дотримуватись принципа „Більше реформ – більше грошей”. А все решта - за Україною, у нас є право вибору, за якими стандартами жити.

В якості слухачів були запрошені викладачі та студенти вищих навчальних закладів м. Миколаєва, представники органів влади, ЗМІ, громадських організацій.
Серед слухачів були представники наступних ВНЗ:
• Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини університету "Україна"
в тому числі проректор з виховної роботи Михайло Федорович Димитров;
• ЧДУ ім. П. Могили, в тому числі аспірант кафедри політичних наук Дмитро Міхель;
• МНУ ім В, О. Сухомлинського, в тому числі викладач кафедри політології Віктор Гладенко;
які прийняли участь у дискусії.

pc158603.jpg (81.9 Kb)

Захід пройшов в рамках Європейського тижня (12-19 грудня, див. http://platforma.mk.ua/cgi-bin/annoncy2page.php?kod=382); в рамках проекту „Проведення серії відеозустрічей з представниками країн ЄС з питань освітніх обмінів, економічного та соціального розвитку” Центру європейської іформації у м. Миколаєві, що працює за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" та згідно із Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України.

Більше фото дивіться тут
http://platforma.mk.ua/imagesvyp/1512-Video-LA/index.html?kod=392
Розділ: Новини Переглядів: 1040 | Розміщено: 19 грудня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :