Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЄВІ розглядали особливості місцевого самоврядування по-європейськи

У МИКОЛАЄВІ розглядали особливості місцевого самоврядування по-європейськи
p2168773.jpg (87.18 Kb)
16 лютого 2012 року в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася тематична зустріч з експертом на тему: «Європейські традиції міського самоврядування в Україні».

На заході в якості експерта виступив Володимир Бойко – директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук, співзасновник Чернігівської міської громадської організації Сіверський інститут регіональних досліджень.

p2168795.jpg (79.96 Kb)

Більше фото див. тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Samoupr/index.html?kod=427
Спочатку він надав можливість молодіжній аудиторії порозміркувати над визначеннями та відповісти на питання: що означає „Європейський”, що таке „Традиція”, „Місцеве самоврядування”, „Україна”?

Ось, для прикладу, які визначення були вироблені в аудиторії.
Слово „Европейський” – це прикметник, прикмета, ознака; і коли ми кажемо „Європейський”, ми, в першу чергу, маємо на увазі приналежність не суто географічну, а більше ціннісну.
Ось приклад – Президент Фінляндії чистить лопатою сніг – ми розуміємо, що це по-європейськи.

p2168787.jpg (85.61 Kb)

Ще приклад: робочі кабінети вищого керівництва Європарламенту – всі в одному стилі, достатньому для функціонування, але нічого зайвого.

А що таке Україна? – це держава в Східній Європі, яка має свою історію, культуру, традиції.
Існують політичні традиції, які походять з минулого, але живуть в сучасності

В політичній традиції України існує принцип субсидіарності – концентрація влади там, де потрібно вирішувати питання – на містах, але для цього там же також мають бути можливості.
Принцип субсидіарності - це коли суб”єкт та об”єкт управління співпадають і ніхто ніким не управляє. Але самоврядування можливе тоді. коли є ресурси, тобто існує спроможність.

Окремі українські землі в різні історичні періоди підпадали під різні впливи в різній ступені. Радянський Союз проіснував 74 роки, за цей час відбувся розрив традицій.

Саме самоврядування – Європейські традиції, але цього потрібно захотіти. Місцеве самоврядування та тоталітаризм - речі несумісні, бо бажання контролю всього і вся не залишає місця ініціативі. В країні мають жити не піддані, а громадяни, тому має бути повернута така форма самоврядування, коли цінується величезний ресурс – ініціатива.

Право на місто. За Європейськими традиціями, воно належить усім: існують муніципальні катки, де кататись може кожен, музеї безкоштовні та т. ін.

Завершилася тематична зустріч демонстрацією промо-роліку документальної стрічки на зазначену тему. А всю стрічку можна подивитись в ЦЄІ у м. Миколаєві при ОУНБ ім. О. Гмирьова, якому Володимир Бойко подарував CD зі стрічкою.

p2168778.jpg (93.6 Kb)

В якості слухачів та учасників заходу були присутні представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, викладачі та студенти ВНЗ м. Миколаєва:
• Чорноморського державного університету ім. П. Могили;
• Миколаївського філіалу Київського Національного університету культури і мистецтв;
• Південнослов”янського інституту Київського Славістичного Університету;
• Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини „Україна”;
• Миколаївського університету кораблебудування.

p2168765.jpg (72.86 Kb)

Більше фото див. тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Samoupr/index.html?kod=427
Розділ: Новини Переглядів: 1151 | Розміщено: 20 лютого 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :