Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У МИКОЛАЄВІ молодь, що навчається, розмірковувала над загальнолюдськими цінностями на прикладах сучасної української та європейської літератури

У МИКОЛАЄВІ молодь, що навчається, розмірковувала над загальнолюдськими цінностями на прикладах сучасної української та європейської літератури
pa2083011.jpg (100.73 Kb)
20 жовтня 2011 в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася Презентація книжок „Формування загальнолюдських цінностей на прикладах сучасної української та європейської літератури”.

Метою зустрічі організатори заходу ставили: нагадати та підкреслити, що українська література є частиною європейської літератури і в ній є приклади та заклики до загальнолюдських цінностей.

Ось що розповіли про книжки та авторів запрошені фахівці – усі кандидати філологічних наук, доценти –
від Чорноморського державного Університету ім. П. Могили:
Інна Юхимівна Береза. Вона презентувала сучасну письменницю, не дуже знану серед студентської молоді Миколаївщини – лауреата Шевченківської премії Галину Пагутяк, що продовжує традиції письменників-шостидесятників таких, як Валерій Шевчук, і яка пише про історичне українське середньовіччя і демонструє, як Україна вплітається в Європейський контекст. Береза І. Ю. розповіла про вершинний на даний момент твір авторки „Зачаровані музиканти”- роман-феєрію, в якому письменниця словом передала почуття, як в живопису, скульптурі, музиці.
Наприкінці своєї розповіді Береза І. Ю. сказала: „Це страшно, якщо людей знищують заради будь-якої ідеї за будь-якою ознакою”.

Більше флто тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Present/index.html?kod=173 pa208286.jpg (120.27 Kb)
Тарас Дмитрович Кремінь. Україна зараз перебуває у невизначеному стані. Історія України повна трагічних подій, але українські культура, в тому числі література зробила великий внесок у світову культуру, при цьому українські писменники в переважній більшості мають невлаштовані долі, як особисті, так і кар’єрні. В Україні ще досі встановлюються пам’ятники тим, хто зробив для неї найбільше лихо.
Серед авторів Т. Кремінь згадав про відомого письменника з Миколаївщини – Миколу Степановича Вінграновського, ювілей якого на днях буде відзначатися на батьківщині ювіляра, Ліну Василівну Костенко, Івана Франка, Василя Стуса, Олександра Довженка.
«Що потрібно, аби українська література була більше інтегрована до європейської, до світової – це не тільки великі наклади, не тільки переклад на інші мови, але й сприятлива державна політика, промоція української літератури, як, наприклад, держава це робить для спорту, деяких музеїв» - сказав Т. Кремінь.
Він також нагадаав про книжку, яка видана в Миколаєві у видавництві Ірини Гудим «2 Береги» - унікальну в тому сенсі, що 2 автора – Д. Кремінь та В. Пучков та 3 мови – українська, російська та англійська - дуже цікав книга з точки зору інтграції у світовий простір.

Ще Т. Кремінь сказав про те, що українцям легше просувати чуже, своє від цього втрачаємо, нам потрібна краща реклама.. Не завжди український письменник мусить писати тільки українською мовою. Ось приклад: Адрій Курков - визнаний російськомовний український письменник Хоча українська мова – це живий організм і якщо ставитись до неї з повагою – вона відповість тим же самим. Під кінець своєї промови т. Кремінь зачитав вірша Д. Креміня – свого батька.

Владлена Миколаївна Русова презентувала творчість сучасної письменниці – Люко Дшвар (справжнеє ім’я – Ірина Миколаївна Чернова), яка народилася на Херсонщині, була і редактором газети, і сценаристом, є лауреатом премії конкурсу «Коронація слова”. Головна тема письменниці – любов. Але її романи не назвеш дамськими, в них присутня не тільки любов між чоловіком та жінкою, але і не завжди мудра любов баьків до своїх дітей. Письменниця любить своїх героїв, вона порівнює сільське та міське населення. показує мудрість людей. які працюють на землі і які є ніби коренем всього народу.

Від Миколаївського Національного Університету ім. В. О. Сухомлинського –
Світлана Володимирівна Підопригора нагадала про такі цінності української літератури, як людяність, гідність у протилежність насиллю в будь-якій формі над людською особистістю. Підопригора С.В. презентувала творчість письменника Романа Іваничука. Вона згадала історичний роман із непростою долею „Мальви”, розповіла про роман „Меч і мисль”, в якому автор висловлює думку про те, що якщо у народу забрати зброю – меч, у нього залишається лише одна зброя – духовна. Трилогія романів „Вогняні стовпи” також стоять на позиції духовності, на позиції людяності, демонструє український світ, в якому є місце Богу, християнству, моралі, у протилежність світу завойовників.. Підопригора С.В. нагадує на прикладі презентованого роману про те, що смерть невинної істоти зазвичай буває відомщена, навіть, якщо це тварина, як олень. Свою розповідь виколадач доповнив яскравою презентацією на широкому екрані.

pa208331.jpg (107.4 Kb)[

В якості слухачів були присутні студенти навчальних закладів м. Миколаєва.
Вони висловили думку про те, що сучасна українська література є дуже різнородною. „Хто з авторів стане класичними буде зрозуміло згодом, але зараз нам цікаво читати саме сцчасних авторів, бо вони пишуть про наше оточення, про наше життя, тому така література нам близька та зрозуміла. Але українську літературу потрібно ще вивчати.,досліджувати, аналізувати, аби дійти до суті людської душі. Бо важливо мати не тільки традиції та звички, але розуміти саму сутність народу” – так говорили студенти на презентації. Серед інших загальнолюдських цінностей молодь назвала гуманність та людяність, що вписується в контекст європейських цінностей таких, як гідність, свобода, верховенство права.
А ще студенти казали, що їм потрібно не бути пасивними, а бути активними, адже попереду у них все життя, і їм потрібно вже приймати у ньому участь.

До заходу була підготовлена презентація „Українські писменники, що мають міжнародне визнання”, а також книжкові виставки „Бестселери сучасних авторів” та ін.
Розділ: Новини Переглядів: 2559 | Розміщено: 21 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :