Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » МОЛОДЬ УКРАЇНИ СПІЛКУВАЛАСЯ НА ВЕБ-КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ІНІЦІАТИВИ ЛУГАНСЬКОГО ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

МОЛОДЬ УКРАЇНИ СПІЛКУВАЛАСЯ НА ВЕБ-КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ІНІЦІАТИВИ ЛУГАНСЬКОГО ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
pa286215.jpg (105. Kb)

28 жовтня 2010 року в Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція «Я – українець. Я – європеєць?» для студентської молоді за ініціативи Луганського Центру Європейської інформації (ЦЄІ).

Метою зустрічі організатори ставили надання можливості для спілкування молоді з різних куточків України для з’ясування спільних та відмінних рис міст, в яких живе українська молодь, для обговорення гострих питань в суспільстві, вирішення яких наблизизило б Україну до впровадження європейських цінностей та стандартів в життя країни, а головне: надання можливостей для об’єднання країни через спілкування саме молодого покоління українців
pa286227.jpg (83.59 Kb)

Для обговорення були запропоновані питання:
1. Чи вважаєте Ви Україну європейською державою (географічно в Європі, але не в ЄС)? Чому так/ні?.
2. Як ви думаєте, які зміни та в яких сферах необхідні Україні щоб досягти рівня життя європейських країн?
3. Чи вважаєте Ви місто, у якому Ви живете європейським? Чому так/ні?

На заході з Миколаївської сторони були присутні студенти 4-го та 5-го курсів кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського державного університету ім. П. Могили.

Студент Володимир Логвиненко при спілкуванні з молоддю із Чернівців висловив думку про те, що вважає Україну європейською державою, але „В Європі всі країни різні, Україна теж має свої особливості” – сказав він. Продовжуючи цю думку одна із студенток сказала: „Зараз в світі відбувається процес глобалізації, різні народи об’єднуються, те ж відбувається із культурами. Україна має не втрачати своєї культури, а теж вносити частину її до мирової та європейської спільноти. Люди в Європі вважаються толерантнішими, вихованішими, нам в цьому сенсі ще багато належить чого зробити, але починати вже потрібно зараз”.
На запитання „А яким ви бачите місто, яке б ви вважали європейським” всі студенти підкреслили, що хочуть бачити Миколаїв чистим, зеленим, він має бути цікавим и мати свій стиль; район від району може відрізнятись, але без хаотичних непродуманих забудов, над виглядом міста мають працювати саме архітектори. Тому молодь напередодні виборів до місцевих органів влади поставила питання, а хто із кандидатів зможе забезпечити розвиток саме такого міста? А для чистоти в містах вони пропонують вводити штрафи для привчання людей до прибирання за собою, а також пропонують вже почати збирати сміття окремо для подальшої його переробки.

Ще студенти ставили питання про зберігання здобутків демократії в Україні, про дотримання основних свобод таких, як свобода слова та свобода зібрань. Ось такі проблеми хвилюють Миколаївське студентство і такі питання вони обговорювали при спілкуванні з молоддю з інших міст, зокрема при спілкуванні із Луганськом, коли прозвучала занепокоєність у тенденції до згортанні демократії та появи в суспільстві навіть відчуття страху.
Крім цього молодь ще висловила зацікавленість у питаннях влаштування на роботу та отримання першого робочого місця.

Під час веб-конференції миколаївські студенти спілкувалися із молоддю із Чернівців. Хмельницького, Кіровограда та Луганська. Веб-конференція продемонтрувала корисність спілкування молодих людей України для кращого розуміння одне одного та для вироблення спільних подальших рішень і кроків для наближення України до європейської якості життя.

На запитання до організаторів заходу „А який результат ви очікуєте від свого заходу” вони відповіли: „Звичайно в результаті обговорення студенти не прокладуть дороги чи не збудують міст, але таке спілкування необхідне”. Але про себе організатори подумали. „Може з цього і починається прокладання доріг та будівництво мостів для початку віртуальних”. А студенти–учасники заходу висловили побажання поспілкуватися зі студентами інших вузів Миколаєва саме на ті теми, які обговорюються в Центрі європейської інформації.
Миколаїв вдячний представникам ЦЄІ із м. Луганська за ініціативу проведення веб-конференції та за добру організацію заходу.

Більше фото див. за посиланням http://www.up.mk.ua/imagesvyp/veb1/index.html
Розділ: Новини Переглядів: 1111 | Розміщено: 29 жовтня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :