Центр європейської інформації в м. Миколаїв

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Читацька конференція для молоді, освітян та всієї освіченої громадськості на тему: «Жива книга» – провідний досвід власної бібліотеки газети «День»

Читацька конференція для молоді, освітян та всієї освіченої громадськості на тему: «Жива книга» – провідний досвід власної бібліотеки газети «День»
pb178441.jpg (123.18 Kb)

17 листопада 2011 р. у приміщенні Миколаївської Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова відбулася читацька конференція для молоді, освітян та всієї освіченої громадськості на тему: «Жива книга» – провідний досвід власної бібліотеки газети «День».

У ході конференції відбулася зустріч із головним редактором Всеукраїнської газети «День» Ларисою ІВШИНОЮ.

pb1785031.jpg (101.92 Kb)

Івшина Л.О -
- заслужений журналіст України,
- академік Острозького академічного братства,
- член Наглядової ради Національного університету "Острозька академія", Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Національного університету "Львівська політехніка" та Львівського національного університету ім. Івана Франка;
- куратор Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді;
- керівник Літньої школи журналістики «Дня»,
- є автором проектів ПрАТ "Українська прес-група":
- історико-культурологічних сторінок «Україна Incognita» й «Історія та Я»,
- книжок із серії «Бібліотека газети «День»,
- Міжнародного фотоконкурсу газети "День"
- історичного веб - проекту «Україна Incognita».

Більше фото дивіться тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Ivshina/index.html?kod=181
На зустрічі були присутні:
* Редактори та представники друкованих та недрукованих ЗМІ м. Миколаєва;
* Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка Дмитро Кремінь;
* поет, публіцист, літературознавець, кандидат філологічних наук Тарас Дмитрович Кремінь;
* представники освіти – викладачі та студенти вищих навчальних закладів м. Миколаєва гуманітарних спеціальностей:
* Чорноморського державного університету ім. П. Могили;
* Миколаївського Національного університету ім. В. О. Сухомлинського;
* Південнослов’янського інституту;
* Коледжу преси та телебачення.

Ось, в тезісній формі, що розповіла Лариса Івшина слухачам про книги, про журналістику, про розвиток країни, про європейську інтеграцію України.

pb178477.jpg (97.47 Kb)

Нам потрібно на один день відімкнутися від мережі, від мобільного зв’язку, взяти в руки „живу” книгу і цей день провести наодинці із книгою. Нас в житті формують в тому числі і ті книжки, які ми читаємо. Навіть одна книга може стати переломним явищем в житті людини. Ось приклад Богдана Гаврилишина, дитиною він мав у пам’яті, що у нього вдома були 2 книги, і батьки їх постійно читали, це “Кобзар” і Біблія. Ця людина зробила фантастичну кар’єру. Авторитет книги не зникає в тих країнах, де є культ розуму.

Книга – це культурно, це унікально і це повинно залишатись, але ми ніколи нічого не повинні нав’язувати, я теж читаю всіма доступними засобами інформації. У нас є багато інтелектуальних людей в глибинці, глибинка ще досі дає дуже цікавих дітей, ми повинні розвивати середовище, де хоч трішки присутній розум.

Для журналістики, крім цензури, ще існує проблема рівня, якості самої журналістики, освіти, громадянської свідомості, світогляду, книжки мало читаємо.

Заборона для журналіста – це не те, що йому не дозволяють, а те, чого він сам собі не дозволяє, в силу свого виховання.

Не відразу, а тільки згодом і потрошку після падіння стіни заборон для журналістики, вона вийшла на інші обріїї і почала просвіщати народ, піднімати, захищати.

Американський журналіст індіанского походження Джеймс Мейс написав книгу „Ваші мертві вибрали мене” – це історія 20-го століття очима чесного дослідника.

Ми повинні жити людськими цінностями і час від часу демонструвати це. Треба розвинути в собі такі рецептори, щоб розпізнавати, де є люди із розумінням, досвідом. знаннями, вони від чогось застерігають, а відповідальність на оточуюших: чи прислухались. Але всі ми зобов’язані думати, застерігати.

Десь 1999 р., перебуваячи у апокаліптичному настрої, я сказала, що ми будемо займатись суспільством. Коли ми створили бібліотеку, ми зрозуміли, що ми надто мало знаємо, не знаємо історію так, як ми могли би її доповнити. Академія педагогічних наук схвалила наші книги, а Міністерство освіти і науки України надало гриф «Для використання у навчальному процесі».

Ця серія історичних книжок дозволила мені змінити моє життя, я зрозуміла, що я буду спілкуватися із розумними людьми, сама від них чомусь навчуся. Хіба у мене була б можливість зустрітися із такою приємною молодою аудиторією, якби у мене не було з чим до неї приїхати. Я змінила коло свого спілкування.

Що стосується європейської інтеграції, ми не можемо чекати від поляків, що вони будуть адвакатами України, ми не можемо звалювати на них свою роботу, а самі не будемо читати книжок, виконувати свою домашню роботу, а будемо сподіватись, що якось воно вивезе.

Коли ми кажемо про європейську спільноту, то ми розуміємо, що народи там відчувають себе більш захищеними, бо ніхто їх не асимілює насильно, ось приклад Франції – вона вводить певні запобіжники, аби захистити свій національний продукт. Є європейська співдружність, але кожен має свою індивідуальність. Українці географічно, ментально, політично – європейці.

Аби Україну сприймали у Європі. нам потрібно повернутися до норм, до системи координат будь-якого народу – це і психічне, і фізичне здоров’я, це демографічна ситуація, це система координат, де національна пам’ять щось важить. Перед народом стоять ще незавершені, приземлені речі, по завершенню яких і відбудеться європейська інтеграція по факту.

Щоб презентувати Україну світові, її потрібно знати. Якщо ми не хочемо перетворити країну на кладовище старих автомобілів, ми маємо набирати свою ідентичність у зрілій формі, як, напрклад, знати про Острозьку академію, як одну із найстаріших в Європі

Як можна об’єднувати країну, яка сама себе не знає. Перш, ніж об’єднувати країну, спочатку потрібно зрозуміти. На наш погляд, український парламент має здати екзамен на знання української історії.

У нас потрібно, щоб визріла нова атмосфера, молоді сили, нові політики. Тепер ми бачимо велику потребу в реставрації, в підсиленні України, оскільки вона неравномірно розвивалась. Ми будемо цим займатись, тому, що я хочу, щоб було де проявляти свій розум, свої смаки, свої почуття, свій громадянський темперамент.

Зараз відкриваються такі можливості, можна створити сімейний альбом України, тобто альбом історїї українських родин свого регіону. Історія ближня – потрібно встигнути її взяти, поки є її носії, і запрошую співпрацювати в цій сфері. Нам потрібно зрозуміти, наскільки Україна ще Incognita.

Будучи спадкоємцями метрополії, ми живемо, як в колонії, не відчуваємо себе володарями ні власної долі, ні власної країни, ні тим більше, спадкоємцями великої цивілізації, а це завдання не для однієї газети „День”.

Від аудиторії надійшли такі запитання: „Що можна в професії журналіста, чого не можна?”
„Чи збережеться в майбутньому паперова книга?” „Чи продовжувати нам орієнтацію на Європу, якщо остання сама з часом змінюється?” „Що стало приводом для написання книги „Сила м’якого знака?””

pb17891.jpg (93.6 Kb)

Автори найцікавіших питань отримали книги з «Бібліотеки «Дня» та фотоальбоми у подарунок від головного редактора.

Захід пройшов в рамках проекту „Проведення серії відеозустрічей з представниками країн ЄС з питань освітніх обмінів, економічного та соціального розвитку” Центру європейської іформації у м. Миколаєві, що працює за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" та згідно із Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України.

Організатори заходу:
Центр європейської інформації у м. Миколаєві при ОУНБ ім. О. Гмирьова;
Коледж преси та телебачення;
Чорноморський Державний університет ім. П. Могили.

Більше фото дивіться тут http://platforma.mk.ua/imagesvyp/Ivshina/index.html?kod=181
Розділ: Новини Переглядів: 1359 | Розміщено: 20 листопада 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Миколаїв
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :